Przejdź do treści

Biokominek – ekologiczne rozwiązanie do każdego wnętrza!

Czy temat biokominka jest już Ci znany? Jeżeli nie wiesz, czym jest ten rodzaj kominka, teraz jest to wręcz idealny moment na bliższe zapoznanie się z tym tematem. Zima  trwa, a to to idealny czas, aby zainwestować w ekologiczny i łatwy w utrzymaniu biokominek do swojego mieszkania lub domu.

CZYM JEST BIOKOMINEK?

Biokominek nie wymaga komina, ani systemu wentylacyjnego, ponieważ spala się na paliwie bioetanolowym. Paliwo to produkowane jest przeważnie z materiałów organicznych, takich jak ziemniaki, kukurydza i trzcina cukrowa. Oznacza to, że podczas spalania wydziela się jedynie CO2, ciepło i odparowana woda. Oznacza to również, że biokominek może być zainstalowany w praktycznie dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu!

Wybór biokominków jest naprawdę duży i znalezienie wariantu, który będzie nam pasował nie powinno stanowić większego problemu. Dostępne są one w wielu wariantach, takich jak:

BIOKOMINEK ŚCIENNY

BIOKOMINEK PODWIESZANY

BIOKOMINEK WOLNOSTOJĄCY 

Należy pamiętać, że biokominek nie emituje takiej ilości ciepła, jak kominek opalany drewnem. Podniesie temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni, jednocześnie dodając wnętrzu przytulnej atmosfery. Tak więc, jeśli szukamy łatwego sposobu na przygotowanie domu na zimę i nie tylko bo można go wykorzystywać o każdej porze roku w chłodniejsze i bardziej ponure dni, to warto skorzystać z tego rozwiązania.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BIOKOMINEK?

Wybór kominka do nowego domu lub mieszkania może być dosyć trudnym oraz długim procesem. Dlaczego w ogóle warto rozważyć w takiej sytuacji biokominek? Zacznijmy od tego, że jedną z największych zalet takiego rozwiązania, porównując go do klasycznego kominka, jest brak konieczności budowania komina lub jakiegokolwiek systemu wentylacyjnego. Nie tylko pomoże nam to z naszym budżetem, ale także zaoszczędzi miejsca, które będziemy w stanie zaaranżować w inny, bardziej elegancki i praktyczny sposób. Drugą zaletą biokominków jest niesamowita prostota w ich użytkowaniu. Produkty są gotowe do użytku praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Nie potrzebujemy specjalisty do montażu całego zestawu. Dodatkowo, biokominki nie wytwarzają sadzy, ani popiołu, dlatego ich codzienna eksploatacja jest bardzo prosta. Jedyne co musimy zrobić, to przetrzeć nasz biokominek mokrą szmatką raz na kilka tygodni.

BIOKOMINEK CIEKAWYM ELEMENTEM WNĘTRZA

Jak wspomniałam  wyżej, biokominki są dostępne w wielu różnych wzorach i modelach, istnieje również możliwość stworzenia własnego biokominka, który będzie dokładnie odpowiadał Twoim potrzebom i pragnieniom. Możemy na przykład wybudować ścianę, która będzie posiadała jednocześnie telewizor i biokominek lub ścianę, która pozwoli na podziwianie płomieni z dwóch stron jednocześnie. Choć biokominek zapewni dodatkowe ciepło i przytulną atmosferę w Twoim domu, z pewnością będzie również przyciągał uwagę i będzie tematem wielu rozmów!

PROSTA W KONSERWACJI I EKOLOGICZNA ALTERNATYWA

Jeśli posiadasz w domu stary kominek na drewno, ale chcesz zamienić go na coś „eco friendly”, możliwe jest również łatwe przekształcenie go w biokominek. Jedyne czego potrzebujemy, to palnik na bioetanol lub ruszt biokominkowy – specyficzny rodzaj palnika na bioetanol, który zawiera ramę i jest specjalnie zaprojektowany, aby tchnąć nowe życie w stary, klasyczny kominek na drewno. Wystarczy umieścić palnik na bioetanol w istniejącym piecu i już można cieszyć się ekologicznym kominkiem na etanol bez kłopotów z czyszczeniem i konserwacją biokominka!

Tak wiec jeśli szukasz fajnego i ekologicznego rozwiązania , nie tylko wizualnego, ale i sprawującego wrażenie przytulności, biokomonek z pewnością Ci w tym pomoże. Duzy ich wybór oraz fachową pomoc znajdziesz na stronie BIOKOMINEK SHOP

Ja osobiście zamierzam w jednym z moich obecnych  projektów takie rozwiązanie zastosować. Dam znać jak wyszło i pokażę oczywiście 🙂

Agata Murawska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *