Przejdź do treści

Boisz się koronawirusa ? to dobry czas, aby zaopiekować się sobą

Zajęcie, zaopiekowanie  się sobą,  zazwyczaj kojarzymy z jakimiś wyjazdami, podróżami, zabiegami spa, zakupami np. drogiego kremu, kolejnej sukienki, czy modnego  zdrowego suplementu diety. Często pieczętujemy to spotkaniami  towarzyskimi, czy wyjściem do teatru lub kina.  Oczywiście to wszystko jest bardzo potrzebne, o czym przekonujemy się szczególnie teraz, w obliczu pandemii koronawirusa, gdy jest nam to wszystko mocno ograniczone. Ja  jednak dziś nie o takim zaopiekowaniu się sobą chcę napisać, lecz o czymś  dużo głębszym, wymagającym  znacznie większego  wysiłku i zaangażowania niż to o czym wspomniałam wyżej, o czymś co  przynosi  efekty  bardziej dogłębne i wartościowe, prawdziwe i długotrwałe. Praca nad sobą, bo o tym tu mowa,  to chęć zmian, to dostrzeżenie czego tak na prawdę nam w życiu potrzeba, to szczere powiedzenie sobie czy lubię być ze sobą czy jest mi dobrze, gdy jestem sama i czy się ze sobą nie nudzę.  Dziś  większość z nas  jest w sytuacji, w której jesteśmy  zmuszeni sobie  na te pytania odpowiedzieć.    Szacunek do siebie, pokochanie i zaakceptowanie siebie, to pierwsze kroki do pracy nad sobą. Nie jest to łatwa droga, śmiem twierdzić, że jedna z najtrudniejszych w życiu, ale na prawdę warto podjąć trud z nią związany. Teraz, jak nigdy mamy okazję się tym zająć.  Mamy szansę wprowadzić systematyczne dobre nawyki. To nie jest droga na skróty, to często stawanie w opozycji do wartości lub stylu życia, które dotychczas wiedliśmy i które znane jest większości naszych znajomych. Nie jest łatwo przecież nie patrzeć i nie słuchać tego „co inni powiedzą”, nie jest łatwo odciąć się od tego co jest modne i pożądane, nie jest łatwo nie ulegać presji konsumpcyjnego społeczeństwa, półuśmieszków widocznych wokół …to tak na prawdę wieczna droga pod prąd, to trwałe pokonywanie przeszkód, często w postaci nałogów z którymi trudno skończyć, znajomych którzy proponują kolejny kieliszek wina, czy wreszcie zwykłe lenistwo, które skutecznie nas do podjęcia działań  zniechęca. Zatrzymanie  i zaopiekowanie się sobą teraz , w obliczu koronawirusa jak nigdy dotąd stało się realne i możliwe.  Jak to zrobić?  jak się do tego zabrać? Najlepiej od dziś, od zaraz, chociaż to praktyka dla cierpliwych i zaangażowanych, to jest to rodzaj inwestycji w siebie  na długie lata,  efekty przychodzą nie od razu, nie teraz, to proces który trwa, ale nagrodą jest wewnętrzna moc i siła, głęboka wiara, że wszystko jest po coś…przestajemy być ofiarą, budujemy stopniowo nasze poczucie wartości, odporność psychiczną , a to z kolei sprawia,  że to my przejmujemy kontrolę nad własnym  życiem, które w efekcie jest piękne  niezależnie od okoliczności, które mu towarzyszą. To praca, którą warto podjąć, bo tak na prawdę jesteśmy warci dokładnie tyle, ile  to  o co się staramy….

Są rożne metody i sposoby, aby  dojść  do tego i pewnie każdy z nas musi znaleźć tę swoją jedyną. Pewne jest jedno,  nie można się poddawać, systematyczność to podstawa !

Ja mam już swoje metody, które  dziś , w obliczu pandemii koronawirusa ten trudny czas pozwalają mi przetrwać, zachęcam do ich wprowadzenia w życie i stosowania, może i Wam one pomogą:

  • regularne  pisanie, moja pasja, o której więcej wspominałam na swoim blogu już kiedyś TUTAJ  i która zaprowadziła mnie obecnie do  KURSU WEBWRITINGU , mam nadzieję się trochę podszkolić:)
  • WNĘTRZA …w szerokim tego słowa znaczeniu. Z tej pasji zrodził się mój obecny zawód i firma którą prowadzę : TAK PO PROSTU WNĘTRZA , koronawirus zmusił mnie do opracowania nowej strategii działania i już wkrótce wprowadzę  w swojej ofercie usługi ON-LINE, bardzo się cieszę na nowe i na to co mi ono przyniesie …nauka i ciekawość życia to proces, który mnie fascynuje:)
  • JOGA – praktykuję ją od kilku już lat,  zarówno na zajęciach zorganizowanych, jak i samodzielnie, a w obecnej chwili wraz z instruktorami z PORTALU JOGI , codziennie staję na macie, podejmuję różne wyzwania i widzę z dnia na dzień jak ta praktyka daje mi wielką siłę, nie tylko fizyczną, ale i tę psychiczną, pozwala głęboko sięgać równowagi w swym duchu i ciele,
  • Rozwój  osobisty, który jest procesem,  drogą. Czytanie książek , uczestniczenie w rożnego rodzaju kursach, zarówno stacjonarnych jak i on-line, obecnie uczestniczę w kursie KOBIETA KOMPLETNA u SYLWII KOCOŃ , niesamowita praktyka i doświadczenie pozwala mi zatrzymać się każdego dnia i dogłębnie przepracować „siebie”, pozwala mi czuć że WIEM I PRAWDZIWIE ŻYJĘ !!!
  • MEDYTACJA – bardzo pomaga mi wyciszyć codzienną gonitwę myśli, a teraz jest narzędziem, które w wyjątkowy sposób pozwala  się  uspokoić. W nauce medytacji pomaga mi Natalia na  KURSIE MEDYTACJI , kiedyś miałam przyjemność uczestniczyć w jej stacjonarnym kursie jogi i Natalia w dużej mierze mnie tą miłością do jogi zaraziła,
  • NATURA – zawsze i wszędzie, choćby krótki spacer, teraz mocno ograniczony, ale przecież są inne metody, słuchanie śpiewu ptaków i obserwacja wiosny, która właśnie  budzi się do życia, teraz jest dobry czas, aby to wszystko na prawdę poczuć i zauważyć,
  • zawsze dobra książka i film, tego nigdy za wiele,
  • budowanie dobrych relacji w rodzinie – koronawirus bardzo nam w tym pomaga, bo wymaga zaangażowania, ogromnej cierpliwości, wyrozumiałości i wypracowania kompromisu jak w tym trudnym czasie być razem i nie zwariować.

PIXABAY.COM

Zacznijmy po prostu żyć spokojem, kompletnością, tym co jest,  bez rozważania, zadawania pytań, dochodzenia co skąd i dlaczego, przyjmijmy to wszystko takim jakie jest…z pewnością życie nie zawsze jest po naszej myśli, ale zawsze, ale to zawsze  po naszej stronie.  Jedynym warunkiem jest to, aby zaufać życiu w pełni, aby nie poddać się gonitwie jaką wykonują nasze myśli, które są jak małpki skaczące z gałęzi na gałąź. Jeśli będziemy się z tymi myślami identyfikować, to ta małpka nie przestanie nigdy skakać , a my będziemy po prostu okropnie zmęczeni, nawet teraz gdy teoretycznie większość z nas nie musi nic robić, a przecież wystarczy, że po prostu będziemy  i zaczniemy  ODPOCZYWAĆ !!!

MAMY W SOBIE CAŁY ŚWIAT…NAUCZMY SIĘ NIM Z INNYMI DZIELIĆ, TERAZ JEST NA TO SZANSA JAK NIGDY DOTĄD !!! ŻYCIE TO CUD…CZASAMI PIĘKNE I ZACHWYCAJĄCE, CZASAMI TRUDNE I NIE DO ZNIESIENIA, ALE  JEDYNE I PRAWDZIWE 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *