Przejdź do treści

Kolejna realizacja…

Witajcie:)
 
Jak się cieszę, że powoli wracam do w miarę regularnego bywania tutaj, zarówno po mojej stronie  jak i Waszej:)
 
Dziś chcę przedstawić efekty kolejnej realizacji, która była jedną z tych co tak bardzo pochłonęły mnie na dłuższy czas….
 
Tym razem dom jednorodzinny w Kobyłce, w podwarszawskiej miejscowości.
Czteroosobowa rodzina.
Duża potrzeba zmian, metamorfoza, a w efekcie bardzo duży remont.
Jakie były oczekiwania właścicieli?
Przede wszystkim funkcjonalność, stworzenie wnętrza, które nie będzie sprawiało wrażenia bałaganu, zarówno w sensie dosłownym jak i w ogólnej  stylistyce całości.
Wprowadzenie kolorów przewodnich z małym akcentem kolorystycznym wykończeniowym.
 
Zadanie nie było proste, ponieważ rodzina ( oprócz dwóch wakacyjnych tygodni) była cały czas na miejscu, co przy tak dużym remoncie wymagało bardzo dobrej organizacji, a także ogromnej cierpliwości zarówno po stronie właścicieli jak i mojej.
Ale udało się !!! Dziś mają nie tylko nowe, odświeżone, piękne wnętrza, ale i poczucie radości, że się udało, że już jest po wszystkim, a zdjęcia które są tu widoczne są taką wisienką na torcie i cudowną pamiątką tej ciężkiej pracy, tym bardziej, że mają również, dla porównania  i zdjęcia przed, które także tu zaprezentuję, ale na końcu.
 
No cóż, metamorfozie uległo prawie wszystko, przedpokój, kuchnia, salon, gabinet – dzisiaj, który kiedyś był  przechowalnią „wszystkiego”, sypialnia właścicieli, oraz pokoiki dzieci ( gimnazjalisty oraz 3-letniej dziewczynki).
Całość jest w stonowanej naturalnej kolorystyce beżów i brązów, z niewielkimi niebieskimi akcentami. Podstawą jest biel, zarówno na
ścianach jak i w części mebli.
Dzięki temu całe wnętrze nabrało przestronności, spójności i elegancji.
Styl, w którym jest urządzone to wnętrze to elegancka klasyka, z elementami  pracy twórczej, czyli artystycznej, które zdecydowanie ocieplają całość i nadają wnętrzu charakteru.
 
 
Zaczęliśmy od wymiany podłogi w małym korytarzyku wejściowym w celu uzyskania spójności
( terakota która jest imitacją desek) i choć na zdjęciu trochę się odcina, to w rzeczywistości jest bardzo zbliżona do podłogi, czyli dębowych olejowanych desek  położonych na całej powierzchni parteru tego domu.
Piękny rysunek wejścia na nadmorską plażę, wykonany ręcznie przez zaprzyjaźnioną artystkę zachęca do wejścia dalej….,
a pod nim skrzynia na której leży miękka poducha, zachęca, aby przysiąść na chwilę i wygodnie się rozebrać:)
 
 

Po drugiej stronie, tego niewielkiego przedpokoju znajduje się zabudowa , która nie tylko pięknie wygląda i jest początkiem całej reszty, to jeszcze kryje wszystkie wierzchnie ubrania, buty i różne potrzebne drobiazgi.

 
Kuchnia, przeszła całkowitą metamorfozę, od wymiany podłogi ( na tę samą co w korytarzyku), po wymianę szafek kuchennych, oświetlenia, oraz części sprzętu AGD. Jedynie została lodówka, ale i ona uległa małej zmianie, bo dostała nową szatę w postaci naklejki, i teraz w całości świetnie uzupełniła resztę:)
 

 

 

 

 

 
Przechodzimy do salonu, głównego miejsca spotkań, odpoczynku i celebrowania wspólnych chwil dla całej rodziny.
Niezwykle przestronny, jasny i przyjazny, czuć w nim dobrą atmosferę, zachęca aby usiąść i odpoczywać, tak zwyczajnie i po prostu.
I on uległ ogromnej metamorfozie .
Tu zostały tylko podłoga i kanapa z fotelem, które były praktycznie punktem wyjścia do określenia kolorystyki i stylu całej reszty.
Salon zyskał piękną starą cegłę, uzyskaną z rozbiórki budynków historycznych zbudowanych przed 1930 rokiem, dodatkowo ocieploną ledowym oświetleniem wychodzącym spod  listwy.
Listwy przy sufitowe, nowa szata okienna ( w całym domu), uszyta przez zaprzyjaźnioną krawcową,  meble tzn.stół i krzesła zamówione w miejscowym sklepie meblowym i przygotowane pod konkretne zamówienie, oraz stolik przy kanapie, stołek przy fotelu wykonany również na zamówienie z  konstrukcji starej drewnianej chaty z okolic Bochni, nowe piękne,  a zarazem bardzo stonowane oświetlenie, oczywiście nowy dywan, oraz obraz wykonany przez tę samą zaprzyjaźnioną artystkę która zrobiła wejście, dopełniają się wzajemnie dają poczucie niezwykłej spójności, elegancji, klasy i ciepła.
Do tego dodatki, delikatne, stonowane, ale bardzo potrzebne, jak chociażby piękny storczyk na stole wraz z paterą, delikatny urok świec i żywych kwiatów, które zawsze są mile widziane.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Przechodzimy teraz do pokoju, który moim zdaniem jest dziełem samym w sobie, bo z pokoju gdzie było wszystko co niepotrzebne, stał się pokojem gdzie jest wszystko co potrzebne. Pokój ten jest dziś gabinetem, garderobą, czytelnią, pokojem dla ewentualnych gości, którzy zechcą przenocować, oraz miejscem, gdzie można się tak zwyczajnie zamknąć i pobyć sam na sam ze sobą:)))
Tutaj, stara jest tylko szafa ( garderoba), której na zdjęciu nie widać, piękna witryna, której też niestety w całości nie widać, a nowa zabudowa gabinetowa, fotel, kanapa do spania,  lampa podłogowa, dywan  i oczywiście roleta okienna.
Dodatkowo ściana w zabudowie gabinetowej została wypełniona wzorem nawiązującym do wzoru na dywanie, oraz materiale na rolecie okiennej, dzięki użyciu szablonów dekoracyjnych.
 
 
 
Teraz udajemy się na górę, do części bardziej intymnej i tzw. sypialnianej.
Zaczynamy od sypialni właścicieli.
Bardzo przestronne i jasne pomieszczenie usytuowane od strony południowej.
Wyróżnione strefy pozwoliły na ciekawą aranżację, tzn. zaznaczenie ich funkcji. Oddzielone są od siebie nie tylko ścinką działową, ale i tapetami które są w tej samej kolorystyce, ale innym wzorze. Jest część typowo sypialniana, ale jest i część relaksacyjna z toaletką w roli głównej, oraz fotelem i starą odrestaurowaną gondolką do siedzenia ( też niestety widoczna tu tylko w części).
Kolorystyka nawiązująca do elementów ozdobnych, wykończeniowych czyli niebieski.
Sypialnia jest również elegancka i klasyczna, ale ciepła i bardzo kobieca.
 

 

 

 

 
Pokoje dzieci. Pierwszy to pokój gimnazjalisty, wielbiciela piłki nożnej, oraz ciekawego świata chłopca o bardzo ciepłym usposobieniu.
Pokój odzwierciedla jego zamiłowania. Tutaj zostały meble, jedynie doszły akcenty wykończeniowe w postaci tapety z nadrukiem piłkarzy i piłki, oraz fototapeta zamawiana na wymiar z mapą świata w ciekawej loftowo betonowej stylistyce, która świetnie pasuje do reszty pokoju.
A szaro niebieska kolorystyka z żółtymi akcentami nie tylko jest świetna do pokoju chłopięcego, ale i pasuje do reszty wnętrz.
 

 

 

 
I wreszcie pokoik najmłodszej z rodziny, trzy letniej dziewczynki.
Kochającej róż, zabawki, książeczki wesołą i przyjazną atmosferę.
I taki jest jej pokoik. Kolorowy, wesoły i przytulny, ale nie przeładowany zbędną ilością bibelotów i zabawek.
I tu były już mebelki, które tylko uzupełniłyśmy o jeden element, środkową część bogatą w półki, w której można ukryć w pudłach wszelkie zabawki i dziewczęce różności, ponieważ dziewczynka rośnie dostała również nową sofę/kanapę, która jest w pięknej słodkiej kolorystyce, ale jest już odpowiednia dla większej dziewczynki, i nie trzeba będzie jej szybko wymieniać.
Delikatna firanka okienna( z IKEA), tapety w słodkich wzorach i kolorach to wisienka na  torcie tego słodkiego ślicznego pokoiku.
 

 

 

 
 
 
 
Tak prezentują się te wnętrza w nowej poremontowej odsłonie, a tak prezentowały się wcześniej:
WEJŚCIE:
 

 

 
KUCHNIA:
 

 

 

 
SALON:
 

 

 

 

 

 
POKÓJ OD WSZYSTKIEGO:
 

 

 

 
SYPIALNIA:

 

 

 
POKÓJ CHŁOPCA:
 

 

 
POKÓJ DZIEWCZYNKI:
 

 

 

 
Zdjęcia przed, są słabej jakości, robione z automatu, z ręki i bez obróbki, ale myślę, że dobrze widać różnicę przed i po i myślę, że jest to różnica ogromna:)
A jak Wy myślicie Moi Drodzy?
Z chęcią poczytam komentarze.
 
Zdjęcia są moją własnością, proszę nie kopiuj i rozpowszechniaj ich bez mojej zgody.
Zdjęcia z sesji powstały przy pomocy fotograf EWY JASIŃSKIEJ
Dziś przedstawię na bieżąco skąd pochodzą pewne rzeczy, meble zastosowane w tym projekcie, poprzednio (przy mieszkaniu na warszawskim Bemowie) tego nie zrobiłam, ale obiecuję, że wrócę do tematu.
 
I tak:
1. Zabudowy: w przedpokoju, kuchnia, zabudowa w gabinecie – zaprzyjaźniony wykonawca z             którym współpracuję przy większości moich projektów, 
2. Rysunki: w przedpokoju i obraz w salonie – zaprzyjaźniona artystka malarz.
3. Wszystkie okienne rolety i firany –  zaprzyjaźniona krawcowa.
     Ewentualne kontakty do nich podam na priv, na konkretną prośbę.
4. Stół w kuchni, w salonie, oraz krzesła w salonie i kuchni, oraz fotel w gabinecie, sofa w gabinecie       pochodzą ze  sklepu miejscowego – z firmy: SIGNAL  HALMAR  MEBLOMAK.
5. Naklejka na lodówkę w sklepie  OKLEJAJ
6. Oświetlenie : w kuchni lampy nad zlewem  LAFAKTORIA
    Lamna stojąca w salonie: I-STYLOOS
    Lampa stojąca w gabinecie : OSWIETLENIE.DOM
    Pozostałe oświetlenie w salonie, kinkiety zostały kupione na stronie LAMPY DLA CIEBIE.
7. Cegła w salonie pochodząca z rozbiórki budynków rokiem została zamówiona i zakupiona na stronie RETROCEGŁA.
8. Stolik kawowy przy sofie MEBELIO.
9. Stołek przy fotelu, wykonany również na zamówienie z  konstrukcji starej drewnianej chaty z             okolic Bochni wykonany przez artystów lalkarzy z firmy PLAJSTER.
10. Dywany : w gabinecie, sypialni, pokoju chłopca: KOMFORT
      dywan w salonie: RUGVISTA
11. Tapety: w sypialni, w pokoju chłopca i dziewczynki zostały zakupione na stronie TAPETUJ
12. Fototapeta z mapą świata w pokoju chłopca została zamówiona w drukarni ECOFORMAT.
13. Toaletka w sypialni wraz z siedziskiem: ALLEGRO
14. Sofa/kanapa w pokoju dziewczynki:  BLACK RED WHITE
15. Szablon do wykonania wzoru na ścinie w gabinecie STIENCILS
16. Storczyki w donicy na stole w salonie, niezawodna firma –  GREENDECO
Tagi:

28 komentarzy do “Kolejna realizacja…”

    1. Bardzo mi miło czytać takie słowa…a tym bardziej mi miło że ktoś może się ode mnie uczyć. Wszyscy jesteśmy dla siebie nauczycielami i możemy od siebie czerpać inspiracje:)
      Dziękuję i pozdrawiam Cię serdecznie.

  1. W Twoich realizacjach pokochałam detale. Patrzę na to wszystko już kolejny raz i za każdym razem wynoszę z tego wnętrza coś innego, coś ciekawszego, piękniejszego. Jesteś wspaniała w tym co robisz i widać ile serca wkładasz w swoje realizacje. Brawo! 🙂

  2. Stan przed…koszmarek. Stan po, super. Widać, że zna się Pani na rzeczy. Jest kilka modnych elementów, których szczególnie nie lubię, tzn. mam wrażenie, że jeszcze chwila i staną się jak niegdyś meblościanka – muszą być w każdym polskim domu (np. te białe krzesła jadalniane z metalowymi i drewnianymi elementami), ale całość naprawdę robi wrażenie.

  3. WOW – jak fajnie można zharmonizować przestrzeń, uporządkować – pozbyć się części rzeczy a resztę uspokoić. Kuchnia wyszła fenomenalnie – od razu widać jak dużo może zdziałać jasna przestrzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *