Przejdź do treści

Piękno tkwi w niedoskonałości, prostocie i w naturze:)

Prostota, docenienie tego co stare, niedoskonałe, skromne wzornictwo, a przez to mające swój osobisty i indywidualny urok, naturalne materiały, kolory bliskie naturze, to cechy wnętrz w stylu romantycznym, naturalnym, często nazywanym dziś wabi sabi. Choć ten trend został nazwany stosunkowo niedawno i przyszedł do nas z japońskiej filozofii to tak na prawdę swe początki ma już dawno. Wnętrza autentyczne, nieidelane, bez przepychu, blichtru i wyszukanego wykończenia były i są wśród nas już od dawna.

To wnętrza piękne w swej niedoskonałości, która przejawia się w niedbałym, ale zamierzonym z góry stylem , to wnętrza,  które sprawiają wrażenie przytulności, ciepła i domowej atmosfery. Jasne, neutralne barwy, często kolory ziemi , wyważone zielenie, zgaszone brązy i oranże, oraz brudny róż, to kolorystyka najczęściej tu stosowana.

Przedmioty nadgryzione zębem czasu, ze swoją indywidulaną historią, ściana z popękaną strukturą, to wszystko jest trendem wnętrz w stylu niedoskonałym, wnętrz z ciepłem i duszą. Do tego naturalne tkaniny takie jak  len, bawełna organiczna, juta, miękkie poduchy,  często  meble robione na wymiar, zamówione pod konkretne zamówienie, dodatki  szyte na miarę, zawsze świeże kwiaty, dużo książek, ubrań  w stylu romantycznym, zdjęć  z podróży, czasopism w stylu retro, z ponadczasową niepowtarzalną modą i stylem.

Właściciele takich wnetrz, osoby które w takich wnętrzach dobrze się czują  to zazwyczaj osoby wysoce wrażliwe na otaczający nas świat, na  piękno wokół, na sztukę, film i dobrą literaturę, to osoby widzące znacznie więcej niż można zobaczyć tylko okiem , to osoby które odkrywają piękno głoboko ukryte, piękno zapisane w historii prawdziwej:)

Duże wygodne łóżko, które służy nie tylko do nocnego odpoczynku, ale również jest miejscem towarzyskich posiadówek, pracy przy komputerze czy czasu z ksiązką lub czasopismem…jest również mile widziane we wnętrzach tego typu, oczywiście pościel zawsze będzie lniana lub z bawełny organicznej, w której można z przyjmnością i lekkością  zanurzyć się po dniu całym.

Loftowe, oryginalne dodatki, wykończenia mebli i elementy dekoracyjne w czarnym kolorze są świetnym uzupełnieneim tego niczym nie wymuszonego stylu, nadają mu z lekka surowści, ale jednoczesnie wprowadzają ład i porządek.

Szafa…nie tylko piękna w swej naturalności , zazwyczaj drewniana, prawdziwa, ale i pełna romantycznych zwiewnych ubrań, w naturalnych kolorach, ułożonych zawsze w artystycznym zamierzonym nieładzie, to również akcent często obecny w tym trendzie.

Romantyczne biurko, galeria zdjęć , stara walizka pełna pamiątek to coś co podkreśla niedoskonałość  w doskonałości prawdziwej.

Lubię …i to bardzo,  wnętrza w takim stylu, są mi bardzo bliskie, czuję  się w nich po prostu dobrze…oddają one moją osobistą naturę, bardzo cieszę się gdy mam możliwość takie wnętrza  urządzać…wnętrza, które skłaniają do refleksji, o życiu, o przemijaniu, o prostocie, spokoju i naturalnym ładzie we współczesnym zabieganym świecie, świecie  w którym dla odmiany  liczy się dążenie do perfekcji, doskonałości ponad miarę, świecie w którym nie ma miejsca na niedociągnięcia, zatrzymanie, oddech i porażkę. Takie wnętrza są dla obecnych czasów zupełnym przeciwieństwem, są formą odedechu i zatrzymania na TU i TERAZ , na chwilę obecną, w takich wnętrzach na pewno da się odpocząć i odetchnąć tzw. pełną parą:)

 

W stylu tego  wnętrza.

1.TUTAJ, 2 TUTAJ, 3. TUTAJ, 4. TUTAJ, 5. TUTAJ, 6. TUTAJ, 7. TUTAJ, 8. TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *