Przejdź do treści

Urządzanie wnętrz…i Home Staging

ostatnio bardzo szeroko omawiany temat… mam wręcz  wrażenie, że to temat mocno na czasie…

Bogata sfera inernetowo-społecznościowa, niesamowity wzrost zainetresowań branżą  wnętrzarską i nieruchomościami, zarówno w podejściu profesjonalnym  jak i amatorskim sprawiło, że temat urządzania wnętrz jest dziś  niezwykle popularny , a wręcz przeżywa swoje wielkie boom…

Nowe dziedziny w tym zakresie jak np.tzw. HOME STAGING (profesjonalne przygotowanie mieszkań i domów do wynajęcia lub sprzedaży), nowe sposoby stylu życia i wystroju wnętrz, jak chociażby LAGOM, nowy wnętrzarski trend zaczerpnięty ze Szwecji , promujący funkcjonowanie w równowadze, pokazujący nam jak żyć, biorąc od życia dokładnie tyle ile nam potrzeba, we wnętrzach również,  oraz powiązanie sposobu życia z rodzajem wnętrz w  których dziś żyjemy, staje sie niezwykle ważnym tematem, a dla wielu wręcz sposobem na życie:)

Dleczego o tym piszę? Dlaczego dziś poruszam  ten temat ?  Dlatego, że przede wszystkim niezmiennie uważam, że dom, ciało i umysł to jedno, że to jak mieszkamy nierozerwalnie łaczy się z tym jacy jesteśmy. A pierwsze wrażenie jakie dom zyskuje zaraz po wejściu wiele nam mówi o jego właścicielach, o tym jak żyją i jaki styl życia preferują.

Przekonuję się o tym niemal każdego dnia wykonując swoją pracę. Każdy klient i każda usługa jest zupełnie inna, każdy potrzebuje czegoś innego, innych rozwiązań, innych stylów, kolorów, rozwiązań technologicznych, ale jedno jest w tym wszystkim wspólne, każdy bez wyjątku chce czuć sie w swoim domu dobrze…tak po prostu.

Niezależnie od tego czy przygotowuję wnętrze od tzw „zera” czy stanu deweloperskiego, czy jest to wnętrze do generalnego remontu, czy do odświeżenia, lub wystylizowania,  czy jest to to wnętrze przygotowywane do sprzedaży/wynajmu, to zawsze bez wyjątku właściciel chce, aby w swoim wnętrzu czuł się dobrze, bezpiecznie i przyjemnie i aby dane wnętrze nabyło oczekiwanych przez niego cech.

Jak stworzyć swoje własne wnętrze marzeń, na co szczególnie zwrócić uwagę urządzając je, pisałam swego czasu w artykule WNĘTRZE MARZEŃ, CZYLI URZĄDZANIE MIESZKANIA dla portalu o nieruchomościach OTICO. Chętnych serdecznie zapraszam do lektury.

Piszę o tym w zasadzie przy każdej okazji gdy pokazuję swoje realizacje. Wszystkie dotychczasowe można zobaczyć TUTAJ.

Dzisiaj chciałabym skupić się na tych, które przygotowuję do sprzedaży lub wynajmu . Obserwuję ostatnio, że  świadomość klienta w tym względzie bardzo wzrosła. Mam wrażenie, że coraz więcej osób rozumie założenie i idee HOME STAGINGU, rozumie, że środki  które zainwestują  w odpowiednie przygotowanie  nieruchomości do sprzedaży/wynajmu zwrocą  się wileokroć bardziej, niż sprzedanie tej nieruchpomości  w stanie w jakim jest, ale za cenę zdecydowanie niższą niż cena rynkowa, albo co gorsze długie czekanie aż ktoś w ogóle zadzwoni. A poza tym to właśnie na przykładzie zastosowania HOME STGINGU widać jak ogromne znaczenie ma urządzenie, przygotowanie i wystylizowanie mieszkania, jak bardzo wydawałoby się niepozorne działania maja wpływ na efekt końcowy, na to, aby zachęcić potencjalnego klienta by najpierw zadzwonił, potem przyjechał obejrzeć, a w efekcie kupił nieruchomość…domy i wnętrza które mają „to coś” nie są biurami, czy bezosobowymi pustymi wnętrzami, i zdecydowanie szybciej zyskują zainteresowanie  klienta niż te które nie mają przygotowania i charakteru…bo każde z  wnętrze jest inne i każde bez wyjątku ma swój charakter, tak jak jego stary/nowy właściciel.

Dziś na kilku przykładach ( swoich realizacji) chcę pokazać Wam jak przykładowo mogą wyglądać  wnętrza,  które są przygotowywane  do sprzedaży/wynajmu.

1. DOM W WARSZAWIE, na Choszczówce …przepiękny i niezwykle klimatyczny, jedyny w swoim rodzaju którego nie można było zmienić diametralnie w żadnym względzie bo zabrałoby mu się to co w nim jest najcenniejsze….klimat i duszę. Czeka na właściciela, który właśnie takie klimaty kocha, który właśnie w takim otoczeniu czuje się najlepiej. Wcześniej dom był bardzo zaniedbany, wymagał gruntownego odnowienia, wymiany podłogi oraz generalnego sprzątania. Ale efekt …powalający, dla tych którzy takie klimaty kochają to prawdziwa perełka…dom czeka na nowego właściciela.

           Po więcej zdjęć tego domu zapraszam TUTAJ

2. MIESZKANIE W WARSZAWIE PRZY ULICY CZERNIAKOWSKIEJ … bardzo jasne, przestronne i w funkcjonalny sposób urządzone nie tylko dla singla, ale i większa rodzina, każdy znajdzie tu swoje miejsce, a do tego lokalizacja i stara warszawska historia…mieszkanie również czeka na nowego właściciela:)

   Po więcej zdjęć mieszkania zapraszam TUTAJ

3. MIESZKANIE W PODWARSZAWSKICH ZĄBKACH…na zamkniętym strzeżonym osiedlu, blisko węzła komunikacyjnego, bardzo ciepłe , zadbane i klimatyczne, wkrótce ukaże się oferta wynajmu.

Po więcej zdjęć z tego wnętrza zapraszam TUTAJ

4. MIESZKANIE NA WARSZAWSKIM TARGÓWKU (kawalerka)…urządzane od stanu deweloperskiego pod klucz. Wynajęte w ciągu godziny od momentu ukazanie się ogłoszenia.

Po więcej zdjęć zapraszam TUTAJ

5. MIESZKANIE NA WARSZAWSKICH BIELANACH…z przestronnym  blisko 30-metrowym tarasem z pięknym widokiem Warszawy, urządzane od stanu deweloperskiego pod klucz, sprzedane wciągu trzech miesięcy od mementu ukazania się ogłoszenia.

Po więcej zdjęć zapraszam TUTAJ

6. MIESZKANIE NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU…urządaze od stanu deweloperskiego pod klucz, sprzedane w ciągu miesiąca od ukazania się ogłoszenia.

Po więcej zdjęć zapraszam TUTAJ

7. MIESZKANIE NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU…stylizowane specjalnie do sprzedaży , sprzedane w ciągu trzech miesięcy od momentu ukazania się ogłoszenia.

Po więcej zdjęć zapraszam TUTAJ

Z pewnością każda z tych nieruchomości jest godna opisania z osobna, a  przede wszystkim pokazania jak wyglądała każda z nich przed zmianami. W tym wpisie nie dam rady pokazać wszystkiego, ale z pewnością wrócę do tych nieruchomości, do każdej z osobna i pokażę jak wyglądała wcześniej. Dzisiaj chciałam tylko zaznaczyć i przedstawić  jak ogromne znaczenie ma to jak daną nieruchomość urządzimy i przygotujemy i to nie tylko dla siebie, ale i dla celów komercyjnych, sprzedaży czy wynajmu.

Generalnie każda przygotowywana nieruchomość do sprzedaży powinna:

  • zachęcać potencjalnego klienta aby w niej zamieszkał, czyli powinna posiadać cechy ciepła domowego ogniska,
  • wykazywać cechy wnętrza estetycznego, uporządkowanego i nie zagraconego,
  • powinna być spójna stylistycznie i w możliwy sposób spójna kolorystycznie,
  • powinna zawierać elementy naturalne, takie jak kwiaty, owoce, stonowane elementy dekoracyjne nawiązujące do stylu danego wnętrza,
  • powinna być czysta, pachnąca i świeża,
  • powinna zawierać takie elementy jak meble, przynajmniej te niezbędne ( raczej puste wnętrza nie zachęcają aby je odwiedzić).

A czy Wy, Drodzy Czytelnicy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy podzielacie moje zdanie, że przygotowanie wnętrz do sprzedaży to bardzo ważny i istotny temat w , że odpowiednio przygotowana nieruchomość  w sposób,  który nie angażuje dużych środków finansowych  i nakładów pracy, ale znacznie podnosi jej wartość rynkową ze względu na jej efekt wizulany ma znaczenie? Moje doświadczenia zarówno prywatne jak i zawodowe zdecydowanie to potwierdzaja, ale oczywiście ciekawa jestem i Waszego zdania w tym temacie i jakie macie doświadczenia:)

 

 

 

 

2 komentarze do “Urządzanie wnętrz…i Home Staging”

  1. Wspaniałe realizacje i wcale się nie dziwie, że tak szybko sprzedane czy też wynajęte. Oczywiście moje serce szybciej zabiło już przy pierwszym zdjęciu. Uwielbiam połączenie starego z nowym. Odświeżenie tego co tworzy klimat. Ty jesteś w tym Mistrzynią 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *