Przejdź do treści

Żeby chciało się nam chcieć….

Dopóki mam siłę, dopóki mam marzenia i zdrowie jako tako, zrobię wszystko aby chciało mi się chcieć…
Nie z głupoty i próżności, nie z wyimaginowanego widzi mi się, ale dla siebie, dla najbliższych, dla pamięci, dla tradycji zrobię wszystko aby było tak jak ma być. 
Nie odpuszczam, choć czasami bardzo się  chce…właśnie dlatego zawsze przywiązuję ogromną wagę do tego, aby pamiętać o wszystkim co ważne, o każdych urodzinach i świętach, o tym, że gdzieś jest ktoś komu może sprawię przyjemność nie wielkim i drogim prezentem, ale pamięcią i dobrym słowem.
Pamiętam święta u babci, zapach choinki, smak domowych wypieków i sianko pod stołem, pamiętam zimne poranki i drogę do Kościoła, a nade wszystko pamiętam babcię, dziadka i ich zapach i to, że czekali…aż przyjedziemy:)
Pamiętam radość witania Nowego Roku, szampańskie zabawy i śmiech…
Nie pamiętam szczegółów, ale pamiętam atmosferę…, wiem, że było to co być powinno.
Dziś już coś się gdzieś pogubiło…nie ma już tej atmosfery, jest pośpiech i zmęczenie, oraz przejedzenie i…niestety coraz mniej wspólnych tematów przy stole.
Dlaczego? Nie wiem…i pewnie odpowiedzi na to szybko nie znajdę….
Nie mam na to wpływu, ale mam wpływ na siebie, na swój dom i na swoich najbliższych.
I dlatego ze wszystkich sił staram się dać im coś co zapamiętają…na długo, nawet gdy już mnie nie będzie.
Chcę im przekazać szacunek dla tradycji, dla siebie wzajemnie, choć to łatwe to nie jest.
Robię wszystko, aby ciągle chciało mi się chcieć…i aby moje córki to widziały, może i one kiedyś to uszanują i powielą, bo najważniejsze jest nie poddawać się… NIGDY !!!
Najważniejsze jest pracować na to, aby zawsze chciało się chcieć.
Staram się wszystkie tradycje, które poznałam przekazać dalej….dlatego pamiętam i praktykuję moc i magię adwentu, czasu radosnego i czasu oczekiwania, stąd był u nas, jak co roku, kalendarz adwentowy, wieniec adwentowy i świece zapalane w kolejne adwentowe niedziele, robienie pierniczków, zapachy świąteczne rozchodzące się po domu, a nade wszystko bycie razem …czas wyciszenia i radości.
Dlatego choć staję na rzęsach to dom na święta po wielkim remoncie uszykowałam…wysprzątałam, poukładałam….
Wyciągnęłam zakurzone ozdoby choinkowe, spisałam potrawy świąteczne, krzątałam się i pilnowałam aby było tak jak ma być….czy mi się chciało? TAK !!! I chce mi się, mimo że siły już nie mam , mimo, że w głowie planów więcej niż pozwoli je doba zrealizować, bo zrobiłam tyle ile dałam  radę zrobić,  ile zdążyłam.
Ciągle czytam i inspiruję się, uczę się od tych co im się chce, nie narzekają, nie biadolą, że trudno, że wszyscy są źli…bo tak na prawdę NIKT z natury zły nie jest, tylko każdy ma swój punkt widzenia i swoje niepowtarzalne życie, niech żyje tak jak chce…

A ja robię swoje i najważniejsze że jeszcze mi się chce:)
Choć kłody pod nogi ciągle padają, choć zdrowie szwankuje i daje znać,  że to to już nie 20 lat, ale drugie  tyle na karku jest, choć to, co zaplanuję czasami daje w łeb, ale cały czas jeszcze mi się chce…

Ten wpis był szykowany przed świętami…, nie zdążyłam, nie dałam rady, ale to nie tak, że mi się nie chciało, chciało !!!…, tylko nie wyszło.
Dziś nadrabiam zaległości, jestem…po świętach, po remoncie, przed Nowym Rokiem.
Morderczy wysiłek, wyścig z czasem i oczywiście jak to przy remoncie bywa wszystko pod górę, ale uczę się ODPUSZCZAĆ,  brać wszystko takim jakie jest, nic na siłę, nic na czas, wyjdzie jak wyjdzie, w swoim czasie i wychodzi ….
Dziś dopieszczam, cieszę się nowymi wnętrzami, celebruję gotowanie, rozpalam świece i tysiące światełek, choć trochę po czasie, ale to przecież nie jest takie ważne…

 

 

 

A przede mną…, prze nami NOWY ROK, NOWE PLANY I MARZENIA…NOWA SIŁA,
Czy mam plany? Czy mam marzenia? Oczywiście, a kto ich nie ma…
Są w moim sercu, spisuję je, wysyłam  w przestrzeń, i czekam aż się spełnią, TAK PO PROSTU:)


Wybieram bycie ZWYCZAJNĄ, ponieważ zwyczajność jest największa i najpiękniejsza. 
Prawdę o tym czym naprawdę jest moje prawdziwe „ja” odkryłam  dzięki ścieżkom codziennego życia. 
Życie pełne troski i życzliwości to wszystko czego mi potrzeba:)
Reszta pojawia się we właściwym czasie i miejscu:)
Tę prawdę przyniósł mi rok 2016…, a co przyniesie rok 2017? 
Zobaczymy….

Na święta nie zdążyłam z życzeniami…ale dziś to nadrabiam.
Życzę Wam Moi Drodzy aby zawsze   chciało się Wam tradycji dochować, bliskich odwiedzić,  i życzenia z głębi serca wyrazić, życzę Wam spokoju, miłości i radości, życzę Wam, aby ZAWSZE chciało się Wam  chcieć i aby każdy dzień zaczynać od nowa, z nową nadzieją, radością, spokojem w sercu z poczuciem bycia TU i TERAZ…i aby odnaleźć piękno życia dnia codziennego, reszta przyjdzie sama:))))

I DO SIEGO ROKU….Z NOWYMI PLANAMI, A RACZEJ MARZENIAMI, NIECH SIĘ ZECHCĄ SPEŁNIĆ:)

Zdjęcia pochodzą ze strony: KABOOMPICS
 
 

42 komentarze do “Żeby chciało się nam chcieć….”

 1. Piękne i mądre słowa – jak zwykle 🙂 Czytając je przypomniały mi się inne słowa, pewnego czarodzieja Gandalfa (jestem niereformowalną fanką Tolkiena 😉 "Odkryłem, że to drobiazgów, codziennych uczynków zwykłych ludzi zło nienawidzi najbardziej…najprostszych życzliwości i miłości." I właśnie tak jest. To się liczy, o czym Ty wiesz lepiej niż ktokolwiek inny. Z całego serca życzę Ci Agatko w Nowym Roku i nie tylko, aby ta dobra moc, którą masz w sercu nigdy się nie wyczerpała i żeby wracała do Ciebie po stokroć 🙂

  1. Dziękuję Moja Droga:) …za to że jesteś:) za życzenia i dobrą czystą energię:)
   A cytat który przytoczyłaś, choć do tej pory nie był mi znany jest tak bardzo prawdziwy…tak bardzo mi bliski:) Dziękuję…
   Ściskam i pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dobra, wytrwałości i dobrych pozytywnych ludzi wokół…:)

 2. Mądrze napisane. Dla mnie to też czas gruntownego zastanowienia się nad swoim życiem. Najbliższy rok i mam nadzieję już na zawsze, chcę skupiać się tylko na zdrowiu i najbliższych. Żyć mądrze i uważnie 🙂 wierzę, że tak będzie 🙂 pozdrawiam serdecznie J.

 3. Agatko wszystkiego dobrego na Nowy Rok! Post idealny bo właśnie pomyślałam, że przestaje mi się chcieć. Trzymam kciuki za nasze marzenia i za ogrom chęci do działania.
  Sciskam-D.

 4. Pięknie napisane o tradycji, masz racje , że dzisiaj ludzie gdzieś się zapędzili i w pośpiechu pogubili to co jest tak naprawdę w tym czasie najważniejsze. Życzę Ci aby w 2017 roku, też Ci się chciało- i to jeszcze bardziej niż zwykle 🙂 , by nie przestałaś się realizować, marzyć i wierzyć, że nowy rok przyniesie to co dobre. Miłości, zdrowia i wszystkiego co najpiękniejsze. Pozdrawiam Do Siego roku

 5. Agata ,trafiłam zupełnie przypadkiem,chciałam poczytać coś w ten Noworoczny poranek,nie mogłam lepiej trafić.Powiedziałam na głos że ktoś napisał coś co jest w mojej głowie,co jest we mnie,że czuje tak samo i robię podobnie.
  Ty tak pięknie to napisałaś ,tak mądrze ujęłaś,chce mi się chcieć choć padam na nos ale nie wiem co jest we mnie że jeszcze bardziej bym chciała żeby i innym się chciało,żeby zauważyli jakie to proste i dobre i że wcale nie wiele do szczęścia jest potrzeba,tylko chcieć. Działaj Agatko,nieś to dobro swoimi zwyczajnymi sposobami,spełniaj marzenia,bądz!!!Pozdrawiam serdecznie z nad Śniardw.

  1. Bardzo się cieszę że trafiłaś do mnie i że moje słowa przypadły Ci do serca…bo o to własnie chodzi, aby to co piszę i to czym chcę się dzielić z innymi dawało innym siłę:)
   Dziękuję za miłe słowa i za Twą obecność.
   Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dużo siły i pozytywnej energii:)
   Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

 6. Jesteś taką osobą, że Tobie zawsze będzie się chciało.. i super,że jesteś! Ciesz się swoim wyremontowanym domkiem, który jest dla Ciebie i Twoich bliskich Waszym miejscem na ziemi.Domyślam się, że teraz piękniejszym (czekam na zdjęcia)! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie w Nowym Roku Agatko!

  1. Dziękuję Moja Droga:) I ja cieszę się że jesteś. A swój domek, swoje wnętrza oczywiście pokażę, ale musi to jeszcze trochę poczekać, teraz niestety muszę trochę zadbać o swoje zdrowie…
   Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

 7. Bardzo fajnie napisane, bo to nie jest takie proste żeby się chciało… ale tak sobie zawsze obiecuję, że tym razem nad sobą popracuję… może tym razem się uda 🙂 Najlepszego w Nowym Roku dla Ciebie i Twojej rodziny 🙂

  1. Masz rację, że to nie jest takie proste…ale warto nad tym pracować i nie poddawać się nawet gdy sił już całkiem brak…
   Życzę i Tobie i sobie aby nam się chciało mimo wszystko…
   Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

 8. Agata,trzymam kciuki za wszystkie Twoje plany, siły na nie się znajdą same:) Pozdrawiam ciepło,lubie tu zaglądać. Nie maerq się,zmeczenie minie i znowu energia wraca i to że zdwojoną siłą:) papa

 9. "Naj­ważniej­sze jest, by gdzieś is­tniało to, czym się żyło: i zwycza­je, i święta rodzin­ne. I dom pełen wspom­nień. Naj­ważniej­sze jest, by żyć dla pow­ro­tu."(Antoine de Saint-Exupéry)
  My mamy do czego wracać wspomnieniami i jestem pewna, że nasze dzieci też będą miały :)Choć tych wiosen na karku mam trochę więcej od Ciebie to też mi się chce, celebrować święta ale i codzienność.
  Agatko życzę Ci ale również i sobie aby ten zapał nas nie opuszczał, niech realizują się plany i spełniają marzenia.
  Bardzo jestem ciekawa tych Twoich domowych kątów po liftingu, mam nadzieję, że na relację nie każesz nam długo czekać 🙂 Mnóstwo serdeczności przesyłam:)

  1. Dziękuję Iwonko za mądre i ciepłe słowa:)
   I dziękuję za życzenia, Tobie również życzę spełnienia marzeń, siły, i radości życia oraz spokoju w sercu:)
   A moje nowe wnętrza pokaże, ale w swoim czasie…teraz muszę w inną stronę przekierować swoją energię, o zdrówko zadbać:)
   Pozdrawiam serdecznie:)

 10. Nigdy nie przestawaj marzyć – marzenia się spełniają – życzę Ci wiele pomysłów i ogromnej weny do pisania , bo z ciekawością czytam Twojego bloga – nie zawsze mam czas na komentarz ale zawsze czytam wszyszkie wpisy – pozdrawiam gorąco

 11. Dawno mnie tu nie było… Jak zwykle wspaniałe i mądre przemyślenia.
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę Tobie i Twoim bliskim.
  Dla mnie rok 2016 był bardzo trudny… A Nowy rozpoczął się pełen trosk i trudnych spraw… Bóg wie, jaki będzie…
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  1. Witaj Basiu:) Cieszę się że jesteś…i życzę Ci z całego serca aby wszystkie Twoje problemy wkrótce się skończyły i były przeszłością. A Czas przed Tobą był jak najlepszy:)
   Pozdrawiam Cię ciepło i serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *