Przejdź do treści

Pokój dla chłopca

Dziś, tak jak obiecałam  wracam do Was z tematem pokoiku dla chłopca:)

Dzieci rosną wyjątkowo szybko, nie da się temu zaprzeczyć, trzeba sprostać ich oczekiwaniom i wymaganiom, a także wymaganiom jakie stawia przed nimi szkoła, przedszkole, otoczenie, oraz, a może przede wszystkim ich indywidualne   potrzeby, na które ja jestem osobiście wyjątkowo wyczulona, bo przecież kto jak nie właściciel będzie korzystał  na co dzień z wnętrza w którym przebywa:)

W jednej  z realizacji, którą miałam przyjemność ostatnio przeprowadzać, więcej o niej można poczytać TUTAJ   ,do urządzenia był również pokoik dla chłopca, który jeszcze jest w przedszkolu, ale już niedługo będzie stawiał swoje pierwsze kroki w progach szkoły.

Pokoik miał być wesoły, przyjazny, ale i funkcjonalny oczywiście, ale też taki, aby pasował zarówno dla sześcio jak i szesnastolatka.

Jak przeprowadzić tak ważny projekt, aby zarówno  rodzice jak i dziecko byli zadowoleni…dziś i za lat kilka.

Przede wszystkim rozmawiać, pytać …nie tylko z inwestorami, w tym przypadku z rodzicami, ale równiez z samym   małym mieszkańcem tego wnętrza…to dla mnie podstawa. Dzięki rozmowie wiemy jakie oczekiwania i potrzeby mają klienci, w jakich kolorach, klimatach czują się najlepiej, co lubią, a czego nie.

I tak, w tym przypadku było. Po wstępnych rozmowach okazało się, że niezbędny będzie projekt /wizualizacja z kilkoma opcjami kolorystycznymi i zastosowanymi elementami ozdobnymi.

Przy pomocy Agnieszki z DESIGN4HOUSE powstały trzy kompleksowe  propozycje nowego pokoiku 🙂

Ostateczny wybór padł na  wersję nr  2, która najbardziej przypadła do gustu zarówno rodzicom jak i samemu mieszkańcowi tego pokoiku.

Dzięki wizualizacji wykonanej przez Agnieszkę z DESIGN4HOUSE i jej precyzyjnemu wskazniu co gdzie kupić powstał ten śliczny pokoik , który cieszy dziś nie tylko rodziców, ale przede wszystkim jego małego mieszkańca.

Wybór kolorystyki i dodatków był zamierzony. Wszystko zostało precyzyjnie zaplanowane i nie było przypadkowe….oprócz elementów, które już wcześniej tam były ( meble, łóżko i biurko), zostały dodane pewne elementy,  które nadały charakteru i indywidulaności temu wnętrzu. Przede wszystkim są to:

  • widoczne na zdjęciach finezyjne  półeczki przymocowane do ściany, a zrobione na wymiar przez zaprzyjaźnionego stolarza według założonego  projektu, są one nie tylko ozdobą, ale również pełnią funkcje praktyczną…dziś są miejscem na zabawki, w przyszłości może na jakieś prace, czy inne akcenty związane z pasją właściciela, która na pewno gdzieś po drodze wykiełkuje…
  •  funkcjonalne i bardzo praktyczne, kolorem dobrane do całości zagłówki wykonane przez zdolną i kreatywną Agnieszkę z wspomnianej już wcześniej  firmy DESIGN4HOUSE
  • bardzo ważnym, wręcz kluczowym  elementem jest tapeta…z motywem Statuy Wolności w Nowym Jorku…motyw ponadczasowy, dla każdego w każdym wieku:)
  • kolory ścian , dopasowane do całej kolorystyki zastosowanej we wnętrzu…miało być słoneczznie i wesoło:)
  • oświetlenie, nietuzinkowe…bo zmyślnie rozmieszczone kable z żarówkami od żyrandola dają światło w różnych miejscach pokoju, w zależności od potrzeb właściciela.
  • worek sako /siedzisko, świetne miejsce na odpoczynek, zabawę czy czas z książką,
  • oczywiście dodatki, takie jak dywan, zasłonki, narzuta na łóżko, poduchy …to wszystko nadaje klimat i sprawia, że Maciuś…właściciel tego ślicznego pokoiku bardzo lubi tam przebywać, a rodzice są po prostu zadowoleni.

 

Kolejny projekt zrealizowany, właściciele zadowleni…ja oczywiście również:) Mam nadzieję, że pokoik posłuży chłopcu na kilka najbliższych lat i będzie zmieniał się wraz z nim , stopniowo ale przyjemnie:)

Dziękuję Agnieszce z Design4Hosue za pomoc w realizacji tego projektu, właścicielom za przemiłą współpracę, a Was Moi Drodzy zapraszam na wpis kolejny już niebawem o tworzeniu wnętrz w klasycznym stylu… ciepłym i rodzinnym:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *