Przejdź do treści

Wnętrza biało czarne – ponadczasowy duet

KLASYKA CZY MINIMALIZM

Biel i czerń…jeżeli cenisz sobie prostotę i harmonię, biało czarna aranżacja wprowadzi je do Twojego wnętrza. Jeżeli lubisz wnętrza klasyczne i eleganckie ten zestaw kolorów również spełni Twoje oczekiwania. Projekt w takim zestawie kolorystycznym w zasadzie nie podlega modzie,  jest rozwiązaniem, które przetrwa lata i raczej się nie znudzi. Taki zestaw kolorów jest ponadczasowy, zawsze znajdzie swoich zwolenników, a wręcz entuzjastów, dlatego tak często jest stosowany w aranżacjach i projektach, a potem w realu.

 

ODBIORCY WNĘTRZ CZARNO BIAŁYCH – DLA KOGO SĄ TAKIE WNĘTRZA 

Czy takie wnętrza to raczej rozwiązania dla minimalistów czy raczej dla tych którzy szukają ponadczasowych rozwiązań? Myślę, że zarówno dla jednych i dla drugich, w zależności od tego czego od takich wnętrz oczekują. Z pewnością można o nich powiedzieć, że wprowadzają ład i harmonię, nadają mu szyku i elegancji. Zazwyczaj nigdy nie są to wnętrza przeciętne, zawsze robią wrażenie i przykuwają uwagę.

Jak chociażby prezentowana poniżej kuchnia, tutaj na razie w formie wizualizacji. Prosta w formie, praktyczna w użyciu, bez  zbędnych elementów ozdobnych , a jednak robi wrażenie. Pomieszczenie dość duże jak na kuchnię, ale niskie jeśli chodzi o wysokość. Kolory właśnie, oraz zastosowana tapeta w paski skutecznie ukrywają to co nie jest jego atutem, w tym przypadku dość niska wysokość pomieszczenia. Z dwóch zaproponowanych wersji koloru płytek, klienci wybrali wersję z białymi płytkami zarówno na podłodze jak i na ścianie między szafkami – moim zdaniem bardzo trafiony wybór. Wnętrze  choć niskie w zasadzie sprawia wrażenie przestronnego i bardzo uporządkowanego. Z pewnością będzie dla właścicieli miejscem gdzie nie tylko będa przygotowywane posiłki, ale również miejscem rodzinnych spotkań i domowego odpoczynku. Kuchnia to zazwyczaj serce domu, mam nadzieję, że ten projekt również w realu  taką rolę spełni. O kuchni jako miejscu, które pełni rolę serca domu więcej pisałam TUTAJ

WADY I ZALETY DUETU CZARNO BIAŁEGO WE WNĘTRZU

Przy takiej kolorystyce  trzeba pamiętać, że biało czarne wnętrza to harmonia przeciwieństw. Musi tu być zachowana żelazna dyscyplina i użyta wyobraźnia, tu nie ma miejsca na ukrycie błędu. Źle dobrane detale, czy wzory  mogą zepsuć cały efekt.

Należy pamiętać tu, aby zachować umiar. Można pozwolić sobie na wprowadzenie jakiegoś akcentu kolorystycznego, ale z umiarem, łatwo w tym przypadku przesadzić i zepsuć cały efekt, dlatego jeśli ktoś nie czuje się w aranżacji wnętrz swobodnie lepiej zostać w klasycznym biało czarnym jego urządzeniu.

INSPIRACJE

Mnóstwo ciekawych wnętrz oraz interesujących artykułów o tej aranżacji kolorystycznej można znaleźć na wielu stronach internetowych jak chociażby

Piękne ponadczasowe wnętrze w tejże tonacji kolorystycznej ( tam doszedł jeszcze kolor szary plus zielone akcenty stylistyczne, znalazło się także już wśród moich realizacji, TUTAJ . Mieszkanie dla młodego mężczyzny o wyjątkowym wyczuciu stylu. Wyszło bardzo fajnie, elegancko,  prosto i  na pewno ponadczasowo. Kuchnia w biało czarnej tonacji, oraz łazienka zostały zaaranżowane również w kolejnej mojej  realizacji TUTAJ , choć tam w pozostałych pomieszczeniach zostały wprowadzone odważne akcenty kolorystyczne – wyszło  niebanalnie,  odważnie i  wyjątkowo:)

PODSUMOWANIE 

Czy zatem w tej aranżacji warto urządzić całą przestrzeń? Jeżeli cenisz sobie harmonię i spokój, jeśli chcesz mieć nienaganny ład stylistyczny i porządek, jeśli lubisz rozwiązania typu Białe/Czarne,  to z pewnością taka aranżacja kolorystyczna jest dla Ciebie.

A jakie jest Twoje zdanie, czy lubisz takie wnętrza? Czy dobrze się w takich wnętrzach czujesz, czy jednak wolisz wnętrza kolorowe, eklektyczne? Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii, może się ze mną nią podzielisz:)

Tymczasem dziękuję za uwagę i do następnego…:)

Agata Murawska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *