Przejdź do treści

Mapa marzeń…sekretny język duszy i nie tylko…

 

Wiosna…czuć ją wszędzie, w powietrzu, w rozmowach, we wnętrzach, ogrodach, na blogach, czasopismach, modzie i urodzie:) Wszyscy czekają, chcą więcej słońca, dłuższych dni, spotkań, rozmów i podróży. Na wiosnę wraz z cieplejszym powietrzem i rozwijającą się, budzącą  do życia roślinnością, budzą się i rozwijają nasze marzenia…w obliczu nowego, jaśniejszego dnia i perspektywy dłuższego przebywania na świeżym powietrzu wszystko wydaje się jakieś łatwiejsze  i bardziej realne. Dlatego i skala naszych marzeń jest jakaś większa…nie uważacie?
 

I ja tak mam, nie inaczej…moje pragnienia, moje potrzeby serca są jakby na wiosnę wyraźniejsze i bardziej realne do osiągnięcia:) Dlatego na wiosnę nie tylko odświeżam wnętrza, wietrzę , piorę, ogród po zimie pielęgnuję, ale postanowiłam w tym roku zrobić swoją pierwszą  …MAPĘ MARZEŃ, MÓJ SEKRETNY JĘZYK DUSZY

 

 
Wiadomo
jest, że widzimy naszą rzeczywistość taką jaka jest. Jeśli
koncentrujemy się na tym co złe, co nas przygnębia i odbiera siły,
to tak w naszym życiu się dzieje. Jeśli pragniemy zaś doświadczać
dobra i widzieć piękno, to musimy koniecznie zmienić nasze
myślenie. Jest wiele technik i sposobów na to,  aby tak było,
jest wiele książek i poradników, które skutecznie mogą nam w tym
pomóc, niektórzy mają po prostu dobre usposobienie, są pracowici
i należą do tak zwanych wiecznych optymistów, ale jest duża grupa
ludzi, która musi sobie pomagać w tym, aby swoją rzeczywistość
tworzyć świadomie, aby nie popaść w tzw. „błędne koło”,
które złem przyciąga zło.

 

Ja,
choć pesymistką nie jestem i zawsze udawało  mi się znaleźć
jakieś rozwiązanie, to z pewnością muszę dużo pracy wykonywać
i to każdego dnia, aby nie poddawać się i aby ciągle mieć
nadzieję i aby chciało się chcieć…o czym pisałam wcześniej TUTAJ

Codzienność jest na prawdę trudna, a świat choć piękny i otwarty, to pełen niespodzianek, nie tylko tych dobrych.

Dlatego skutecznie pracuję nad tym, aby iść do przodu z uśmiechem na twarzy i radością w sercu, czasami jak to mawiają …mimo wszystko:)
Dlatego też postanowiłam zrobić sobie na wiosnę MAPĘ MARZEŃ:)
Najprościej mówiąc wizualny obraz moich pragnień i potrzeb…a określenie celu wytycza kierunek.
Poza tym,  jestem wzrokowcem i łatwiej jest mi coś zapamiętać co widzę, jest mi łatwiej uwierzyć, że coś się spełni jeśli to zobaczę lub napiszę. Poza tym przestawiam swoją podświadomość sukcesywnie i regularnie, bo pisanie, robienie notatek wytwarza, uczy naszą podświadomość nowego kierunku myślenia.
Przyglądając się codziennie swojej mapie, nieustannie produkuję pozytywne wibracje, które przyciągają do mnie to czego pragnę:)Tak na prawdę nie trzeba wiele, ani pracy, ani czasu, aby taką mapę zrobić, natomiast jej działanie jest przeogromne !
Każdy z nas posiada w domu jakieś magazyny, czasopisma które lubi nie tylko czytać, ale i przeglądać, ( ja mam takich całe mnóstwo). Wystarczy w jakiś cichy spokojny wieczór zrobić sobie dobrą herbatkę, zapalić świecę i puścić nastrojową muzykę i wycinać z nich to co porusza nasze serce. Nie zastanawiać się nad tym, nie analizować tylko poddać intuicji. Kierować się zdecydowanie nie konkretnymi obrazami, ale emocjami…bo najważniejsze w życiu jest nie to co konkretnie osiągnę, ale raczej jak będę się czuła mając już to i jak czułam się dochodząc do tego, czyli sam proces jest najważniejszy nie cel !

 

Ktoś nam kiedyś wmówił, że w życiu chodzi o efekt. Teraz rozumiem, że to nieporozumienie. 
Chodzi o drogę. Chodzi o próbę. Dziś otwieram się zamiast oceniać.

Tak właśnie stworzyłam soją pierwszą świadomą mapę marzeń, bo te nieświadome robię już od dawna, chociażby te o których wspominałam TUTAJ,  czy TUTAJ.
Samo określenie marzenia to za mało, zdecydowanie trzeba skupić się na uczuciach które będą nam towarzyszyć gdy się ono spełni.
Już kiedyś pisałam, że:

 

OBFITOŚĆ TO COŚ WIĘCEJ NIŻ BOGACTWO MATERIALNE, CHOĆ JE RÓWNIEŻ W SOBIE ZAWIERA. JEST STANEM UMYSŁU I DUSZY , W KTÓRYM WSZYSTKIE NASZE POTRZEBY ZAWSZE, W PEŁNI I NA CZAS SĄ ZASPOKOJONE. 

Podobno mapę marzeń powinno robić się raz, góra dwa razy w roku…,nie wiem czy u mnie tak będzie, bo znając siebie, wiem, że lubię zmiany, lubię ciągle coś poznawać, uczyć się i realizować swoje potrzeby, a tych mi z pewnością nie brakuje.
Tak więc, na razie zrobiłam pierwszą mapę, raczej jest to mapa krótkoterminowa, zobaczymy co będzie dalej.

 

A tworząc ją zadałam sobie pytania:
 
1. Jak chcę żyć?
2. Jak chcę się czuć każdego dnia?
3. Czym lubię się otaczać?
4. Co chcę w swoim życiu najbardziej pielęgnować?
5. Do czego dążyć?
6. Co mnie interesuje i wzbogaca?
7. Co daje mi siłę?
8. Jakie  zmiany chciałabym wprowadzić u siebie? osobiście?
9. Co mnie zachwyca?
10. Jakie cele chcę w najbliższym czasie zrealizować?
 
 
 
 
Krótko mówiąc, patrząc  na zdjęcia które wybrałam, wiem, że :
1. PRAGNĘ ŻYĆ TU I TERAZ, NIE ODKŁADAĆ ŻYCIA NA PÓŹNIEJ,
2. CZUĆ SIĘ WOLNĄ I SPEŁNIONĄ W TYM JAK ŻYJĘ, MYŚLĘ I CO ROBIĘ, A TO COŚ WIĘCEJ NIŻ ŻYCIE WEDŁUG SCHEMATÓW, ZASAD I WYTYCZNYCH…
3. INTERESUJE MNIE NIESKOŃCZONOŚĆ…JEDNYM SŁOWEM BRAK POCZĄTKU I KOŃCA, SAM PROCES JEST NAJWAŻNIEJSZY I NAJPIĘKNIEJSZY, TAK WIĘC I ZYCIE , NIE MA  ONO DLA MNIE ANI POCZĄTKU ANI KOŃCA…
4. WZMACNIANIE WIĘZI MIĘDZYLUDZKICH, SZCZEGÓLNIE TYCH Z NAJBLIŻSZYMI, TO MÓJ NAJWIĘKSZY PRIORYTET,
5. NATURA,  PRAGNĘ OTACZAĆ SIĘ NIĄ WSZĘDZIE, W  KAŻDEJ POSTACI, ONA DAJE MI PRAWDZIWĄ SIŁĘ,
6. TWORZENIE PRZESTRZENI, PASJONUJE MNIE NIEUSTANNIE I MAM WRAŻENIE, ŻE IM BARDZIEJ SIĘ NIĄ INTERESUJĘ, TYM BARDZIEJ MNIE ZACHWYCA,
7. PROJEKTY ZAWODOWE I ICH REALIZACJA,
8. MODA, KREOWANIE SWOJEGO WŁASNEGO WIZERUNKU NA MIARĘ SWOICH WEWNĘTRZNYCH POTRZEB, A NIE OCZEKIWAŃ ŚWIATA.
9. DIETA, DETOKS CIAŁA I DUCHA, MODLITWA, OCZYSZCZENIE WEWNĘTRZNE …TO WYTYCZNE KTÓRE MNIE PROWADZĄ….GDZIE? NIE WIEM, ALE TO WŁAŚNIE JEST NAJPIĘKNIEJSZE:)))
10. PORZĄDKI, KTÓRE ZROBIONE WEWNĘTRZNIE PRZEKŁADAJĄ SIĘ NA TE ZEWNĘTRZNE.
Taka mapa nie musi być idealna, wpasowująca się w jakieś schematy czy trendy, najważniejsze żeby była osobista, i żeby wisiała w takim miejscu, żeby choć kilka razy w ciągu dnia można było na nią spojrzeć i się do niej uśmiechnąć.

Moja wisi przy biurku, przy którym pracuję, tak więc nie ma opcji abym jej nie miała przed sobą codziennie, nawet w niedzielę na nią zerkam, bo zwyczajnie mnie do niej ciągnie, w końcu tam są zwizualowane pragnienia mojej duszy:)

Tę mapę zrobiłam sobie w pierwszy dzień wiosny, czyli całkiem niedawno, a już realizują się jej zamierzenia.

Już miałam możliwość uczestniczyć w warsztatach makijażu i indywidualnej analizy kolorystycznej przeprowadzonej przez RENATĘ MAJEWSKĄ  właścicielkę ATELIER URODY I STYLU, czyli rozpoczął się, a właściwie trwa proces kreowania własnego wizerunku, bardziej świadomego i bliskiego własnemu ja.

 

 Zdecydowanie zmieniam swoją dietę, uważnie słucham swojego organizmu co mu pasuje i służy,
 a co nie…
 
 
Otaczam się przedmiotami zrobionymi na miarę, indywidualnie, z potrzeby serca, a nie wytworzonymi masowo i z ekonomicznego punktu widzenia:)
 

Czuję się wolna…w swoim domu, w świecie , w swoim istnieniu, w tym co tworzę i robię, w każdej minucie mojego życia…zdecydowanie, choć małymi kroczkami wyłamuję się ze schematów, żyję i robię po swojemu, według tego co mi w duszy gra.

 

 

Wpuszczam do swojego życia światło, otwieram okno na nowe, niczego się nie boję, po prostu UFAM bezgranicznie:)
Robię porządki…nie tylko w głowie, ale i w domu, a to daje ogromne poczucie spokoju, ładu i bezpieczeństwa:)

 

Między tym wszystkim znajduję  czas dla siebie, czas na przemyślenia i refleksje, i dzięki temu jest czas na to, aby intuicja wyprzedziła rozsądek, bo to intuicja nie zawiodła mnie nigdy, natomiast rozsądek nie raz…

Oczywiście nasze pragnienia i marzenia ewaluują, zmieniają kierunek i sens, wraz z naszym duchowym wzrastaniem, wraz z nabywaniem nowych doświadczeń, zmienia się i kierunek naszych potrzeb, ale to jest normalne i niezbędne do życiowego rozwoju:)
Tak więc i moje mapy marzeń, moje potrzeby serca pewnie za kilka lat będą inne, ale to nie to jest ważne, dla mnie ważna jest DROGA i to CO TU I TERAZ:) bo to co teraz tworzy moją przyszłość !!!

A czy Wy tworzycie mapy marzeń? Czy macie z tym jakieś doświadczenia?
Jestem bardzo ciekawa…mam nadzieję, że ktoś z Was również takie mapy już tworzył, albo się do nich przymierza:)

Pozdrawiam ciepło, wiosennie i serdecznie…do miłego następnego:)

11 komentarzy do “Mapa marzeń…sekretny język duszy i nie tylko…”

 1. Agatko, jesteś wielka 🙂 Mape Marzeń oczywiście – znam, ale przyznam ze małym wstydkiem nie zrobiłam jej do tej pory! Muszę rzeczywiście nadrobić. Myslę teraz skąd wezme obrazki hehe , bo juz gazet nie kupuję :), a co tam pójde i wydrujuję, mapa musi byc 🙂 🙂
  Jestem bardzo ciekawa tej ksiązki co pokazałaś, może napiszesz o niej niebawem więcej, ewentualnie mi na priv lub na blogu.
  Buziolki serdeczne, a pkt 5 to tak tak tak 100% ja tez 🙂

 2. Mapa Marzeń to cudowny pomysł ! Ja nigdy jej nie robiłam, chociaż nieraz o tym myślałam. Twoja jest niesamowita. A warsztaty to świetna sprawa, na pewno dużo dają i zawsze można się czegość fajnego i praktycznego nauczyć.
  Miłego weekendu 🙂

 3. Nie robiłam nigdy mapy marzeń, ale za to jako nastolatka nauczyłam się marzenia zapisywać. I tak mam do tej pory. One bardzo szybko zamieniają się w cele. Myślę, że kiedy zapiszę moje marzenie to podświadomość sama wyszukuje sposobów żeby je spełnić. Przykład: w tamtym roku kupiłam mały notesik i zapisałam nieśmiałe marzenie o posiadaniu sklepu z rękodziełem. Nawet stworzyłam pierwszą ofertę, świetnie się przy tym bawiąc, bo nie ograniczało mnie wtedy nic poza wyobraźnią. I dziś już sklep działa, a Mąż przestrzega żebym uważała o czym marzę 🙂 Nauczyłam się również, że jeśli jakieś marzenie, pomimo moich wysiłków nie spełnia się, to oznacza, że nic dobrego z tego marzenia dla mnie nie wyniknie. Także popieram Twoją mapę marzeń, bo z doświadczenia wiem, że to doskonały drogowskaz dla naszej podświadomości. I gratuluję pierwszych spełnionych marzeń 🙂 Pozdrawiam ciepło 🙂

 4. Witam,
  Bardzo interesujacy temat:-)
  A jeszcze bardziej intersujacy blog i wnętrza, super, moga byc naprawdę bardzo dobra inspiracją.
  Mam pytanie : gdzie mozna kupić taki obraz – plakat z sntencjami domowymi, zyciowymi?
  Będe wdzieczna za odpowiedź

  Pozdrawiam

  Grazyna

 5. Zaintrygowałaś mnie tą mapą, muszę o niej dokładnie poczytać i może zastosować. Warsztaty to super sprawa, zawsze nowe doświadczenie i nowo poznane osoby!!Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze!! Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Pozdrawiam ciepło!!

 6. Dużo spokoju wygląda z tych zdjęć …i uporządkowania. Patrząc na kuchnię zastanawiałam się czy filtrujesz wodę w kuchni przygotowując zdrowe posiłki oraz napoje

 7. Mapa amarzeń.. kojarzy mi się to z najlepszą rzeczą jaką dla siebie kiedykolwiek zrobiłam. Jakiś czas temu trafiłam w życiu na wiele trudności, i bardzo się podłąmałam. Głównie tym, że straiłam pracę na której budowałam ewność siebie. Wtedy postanowiłam to zmienić. Wzięłam pożyczkę dla bezrobotnych https://www.credy.pl/pozyczki-dla-bezrobotnych/ i zainwestowałam w coaching osobisty. Właśnie mapa marzeń była jednym z pierwsyzch zadań wyznaczonych mi przez coacha! Ten krok odmienił moje życie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *