Przejdź do treści

Jak wygląda współpraca z architektem przy kompleksowym urządzaniu wnętrz pod klucz?

Wasze nowe, wymarzone wnętrze czeka na Was, nowych właścicieli 🙂 Zastanawiacie się jednak czy sami poradzicie sobie z nowym wyzwaniem  jakie właśnie przed Wami się pojawiło. Może potrzebna będzie jednak pomoc projektanta, ale nie wiecie jak taka współpraca wygląda i ile kosztuje. Jeśli  pytania, które pojawiają się w Waszych rozmowach są następujące: Ile trwa projekt? Ile kosztuje? Z jakich elementów się składa? Czy budżet jaki mam dostępny starczy na wszystko? Kiedy taką współpracę z projektantem rozpocząć, aby ze wszystkim zdążyć na czas? Jak przygotować się na pierwsze spotkanie? Co to znaczy kompleksowa realizacja projektowa? Czy możliwa jest współpraca online?…  to zapraszam na poniższy  wpis, w którym wyjaśnię Wam w 10 punktach jak ja z klientami współpracuję i jak mogę pomóc Wam Wasze wymarzone wnętrze stworzyć. Zanim jednak do tego przejdę, chciałam zaznaczyć,  że przede wszystkim każdy projekt jest inny i warto do niego podejść indywidualnie, co zresztą za każdym razem robię. Poniższy zarys naszej ewentualnej współpracy jest tylko ogólnym jej uporządkowaniem. Zatem…

UMAWIAMY SIĘ NA SPOTKANIE 

Jeśli to tylko jest możliwe, najlepiej gdy spotkamy się osobiście. Oczywiście możliwe jest również spotkanie ONLINE, o którym więcej pisałam już w tym wpisie: SPOTKAJMY SIĘ ONLINE, RAZEM URZĄDZIMY TWOJE WNĘTRZE  . Na spotkanie przyjeżdżam do Was, najlepiej  jeśli możemy spotkać się w miejscu, które ma być urządzane.  Rozmawiamy o Waszych potrzebach, czego oczekujecie, jaki styl życia prowadzicie, gdzie podróżujecie, jakie macie oczekiwania względem nowego wnętrza, jego funkcjonalności i wyglądu. Ustalamy jakiego zakresu prac ode mnie oczekujecie. Jeśli posiadacie już jakieś pomysły, czy inspiracje,  to jest to dobry czas na ich wstępne zaprezentowanie. Generalnie jest to rozmowa, która pozwala nam na wzajemne poznanie, ja również opowiadam o swojej pracy, o sobie, o swoich realizacjach i dotychczasowych doświadczeniach.  Jest to dobry czas, abyśmy nie tylko się wzajemnie wysłuchali, ale i zobaczyli czy jest między nami nić porozumienia. Tu ważna jest informacja, że cały proces projektowy trwa ok 2-3 miesięcy, w zależności od zakresu planowanych prac, wielkości mieszkania, czy domu. Na tym etapie,  ustalamy też ewentualne warunki współpracy, harmonogram prac, a także opowiadam  z kim ja współpracuję.

PODPISANIE UMOWY 

Jeżeli zdecydujecie się na współpracę to podpisujemy umowę, w której określamy  zakres prac, cenę usługi, oraz sposób jej rozliczenia, a także harmonogram prac  i ważne dla obu stron terminy.

INWENTARYZACJA WNĘTRZA

Przy kompleksowym projektowaniu wnętrz, ważny jest niemalże każdy centymetr, dlatego przed przystąpieniem do prac, oprócz rzutów, które  zapewne posiadacie,  zazwyczaj staram  się też dokonać  niezbędnych pomiarów sama.

OKREŚLENIE BUDŻETU

To bardzo ważny element w całym procesie projektowania, który pozwala nam nie tylko określić zakres prac, ale też ustalić  wszystkie elementy  wyposażenia. Ułatwia to również  przygotowanie wizualizacji z zastosowaniem już właściwych   elementów wyposażenia i wykończenia.

INSPIRACJE, POMYSŁY, USTALENIA

Teraz jest czas na konkretne inspiracje, pomysły, robienie moodboardów, jeśli będzie taka potrzeba, a także ewentualne  wizyty w sklepach czy w shoowromie, celem zapoznania się z ofertą rynku i zobaczeniem wielu rzeczy na żywo. To w znaczny sposób ułatwia  i kierunkuje naszą współpracę, a także pozwala ustalić  konkretny już  styl i sposób wykończenia.

WIZUALIZACJA, RYSUNKI TECHNICZNE

O samym procesie wizualizacji pisałam już w tym wpisie: WIZUALIZACJA WNĘTRZA – CO TO JEST I DLACZEGO JEST WAŻNA W PROCESIE PROJEKTOWANIA .  Rysunki techniczne to rzuty pomieszczeń, z zaznaczonymi informacjami technicznymi dla wykonawców prac remontowo-wykończeniowych.

SPOTKANIA, USTALENIA, PODPISYWANIE UMÓW Z PODWYKONAWCAMI

Współpracuję z wieloma firmami, które są niezbędne w wykańczaniu wnętrz. Nie są to jednak wykonawcy działający tylko na moją wyłączność, dlatego z każdą z nich podpisujecie Państwo osobną umowę. Oczywiście, jeśli macie swoich podwykonawców to nie ma to znaczenia, przystępujemy do prac według ustalonego wcześniej harmonogramu.

DOKONYWANIE ZAMÓWIEŃ, ZAKUPÓW, PILNOWANIE DOSTAW

Jeżeli wyrazicie taką wolę,  ten zakres obowiązków jest również po mojej stronie. Zakupów dokonuję zgodnie z ustalonymi wcześniej założeniami, lub na bieżąco,  w zależności od zaistniałej sytuacji, wszystko uzgadniam z Wami. Rozliczenie wydatkowanych środków  przesyłam Wam  regularnie, zazwyczaj w exelu.

NADZÓR NAD PRACAMI

Na miejscu prac pojawiam się zazwyczaj raz w tygodniu, chyba, że sytuacja wymaga częstszych wizyt. Większość spraw ustalam  z wykonawcami telefonicznie lub mailowo.

STYLIZACJA, SESJA FOTOGRAFICZNA,

 Na koniec wszystkich prac, dokonuję stylizacji pomieszczeń i przeprowadzam profesjonalną sesją fotograficzną, która jest dla Państwa pięknym uwieńczeniem całego procesu projektowego, oraz naszej współpracy,  a dla mnie dodatkowo  jest realizacją,  którą mogę pochwalić się w swoim portfolio firmowym. Dotychczasowe projekty, które miałam przyjemność już zrealizować i inwestorzy zgodzili się na ich publikację można zobaczyć TUTAJ

A oto, dla przykładu  zdjęcia mieszkania z pięknym dużym tarasem, które zostało urządzone kompleksowo, pod klucz  i  bardzo szybko znalazło nowego nabywcę.

Mieszkanie to było prezentowane również na portalu HOMEBOOK

https://www.facebook.com/homebookpl/videos/1602997619711498/UzpfSTI2ODczNTAwOTk5NDkwNjo3MzkwNzgzOTk2MjcyMjk/

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, jeśli jednak potrzebujecie więcej informacji, to zapraszam do zapoznania się z ofertą TUTAJ, orientacyjnym cennikem, który  można zobaczyć  TUTAJ , lub zapraszam też  do kontaktu bezpośredniego. Zadzwoń : 502 448 218 lub napisz: murawskaagata2@wp.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *